Nereye Yürüyor Bu İnsanlar | Kısa Belgesel

Özgürlük yürüyüşlerine özel olarak hazırlanmış kısa belgesel sizlerle
Videolarımızın devamı için yorumlarınız çok önemli. Sizlerde videolarumuz hakkında yorum yaparak destek olabilirsiniz.

İsmim Erdal Faik. Ben Vanlıyım ama ailem yıllar önce Adana'ya gelmiş, Adana'da doğdum. Adana'da Yeşilevler Mahallesi'nde oturuyorum, ikamet ediyorum. Evliyim, 5 çocuğum var. Adana Büyük Saat'te ayakkabı imalatı işi ile uğraşıyorum.

İsmim Mehmet. Çukurova Üniversitesinde okuyorum. İnşaat Mühendisliğini bitirdim, şu anda Çukurova Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum.

Adım Hatice. Adana'da yaşıyorum. İki çocuk annesiyim, Rabbime şükürler olsun 2 çocuk bahşetti bize. İslam'a hizmet ediyorum. İslami faaliyetlerde bulunuyorum. İnsanlara İslam'ı anlatıyorum ve çocuklarımı İslam üzerine yetiştirmeye çalışan bir anneyim.

Ben Büşra Daş. Ben de Adanalıyım. Adana'da yaşıyorum. Evliyim, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldum. Şu anda da gönüllü olarak İslam davasına hizmet etmekle meşgulüm ve bunu ben ciddi bir misyon olarak üstlendim. Toplumdaki bu kadar bozukluk karşısında sessiz kalmak istemedim. Onun için de toplumun ıslahı için elimden geldiği kadar gayret etmeye çalışıyorum.

Niye evimizde oturmuyoruz? Az önce de konuştuk aslında. Dostoyevski "Suç ve Ceza" kitabında diyor ki: "Toplumlarda hür adam..." daha doğrusu "Toplumlar hür insanı meydana getirmek için yıllarca uğraşırlar, çabalar dururlar. Öyle bir adam yaratmaya çalışırlar esasında ve toplumda hür adam binde bir çıkar. Çok hür adam ise 100 binde bir çıkar. Aslında toplumu kurtaracak olanlar da çok hür adamlardır. Alparslan Kuytul Hocaefendinin hür adam olduğunu düşünüyorum. Yani kendisine yapılan bütün baskılara rağmen, işte bütün susturma çabalarına rağmen hala konuşmaya çalışan, hala kendisi dışında da bütün mazlumlara yapılmış olan haksızlıkları dillendirmeye çalışan, hiçbir pranganın esir edemediği hür adam. Çok hür adam olduğunu düşünüyorum ve bizim de bireysel hürriyetimiz adına insanlığın kurtuluşu için de böyle hür insanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Yani böyle hür insanların hürriyetlerinin devam edebilmesi için bizim hiçbir şekilde tehditlere boyun eğmeden, susturma çabalarına rıza göstermeden haksızlıkları dillendirmemiz gerekiyor. Elbette başta bastıracaklar, elbette susturmaya çalışacaklar, elbette ufak tefek yaptırımlarla gözümüzü korkutmaya çalışacaklar. Ne olabilir ki yani?

Tekrar Ana Kanalımıza dönün:
http://www.youtube.com/furkanvakfivideo


Bizi Facebook'da Takip edin:
https://tr-tr.facebook.com/Furkan.Egitim.ve.Hizmet.Vakfi

Bu soruyu .mp3 veya .mp4 olarak indirmek için:
http://www.furkanvakfi.net/videolar/soru-cevaplar-bolumu.html

Ayrıca Twitter hesablarımızı ziyaret edebilirsiniz:
https://twitter.com/furkanvakfi
https://twitter.com/alparslankuytul

Google + için: https://plus.google.com/+furkanvakfi

Üsteki düğmeyi tıklayın ve bizi beğenin.

Videonun aslına http://tvfurkan.com adresinden erişebilirsiniz.

#Yürüyüş #Özgürlük #Adalet