MUTLULUĞUN FORMÜLÜ AYETLERDE GİZLİ -10 AYET

RAHMAN SURESİ 7-8-9. AYETLER : Göğü Allah yükseltti ve dengeyi O koydu. Sakın dengeyi bozmayın. Ölçüyü adaletle tutun ve eksik tartmayın.

TEKASÜR SURESİ 1-2. AYETLER : Çokluk kuruntusu sizi o derece oyaladı ki, Nihayet kabirleri ziyaret ettiniz.

TEVBE SURESİ 40. AYET : Eğer siz o (Resule) yardım etmezseniz; ona Allah yardım etmiştir. Hani, kafirler onu, iki kişiden biri olarak (Mekke’den) çıkarmışlardı hani onlar mağaradaydı;

FATIR SURESİ 19-20-21-22 AYETLER: Körle, gören bir olmaz. Karanlıkla aydınlık da bir olmaz. Gölge ile sıcak da bir olmaz. Dirilerle ölüler de bir olmaz. Şüphesiz Allah, dilediğine işittirir. Sen kabirlerdekilere işittiremezsin!

TEKVİR SURESİ 25-26-27. AYETLER: O lanetlenmiş şeytanın sözü de değildir. Hal böyle iken nereye gidiyorsunuz? O, herkes için bir öğüttür, Sizden doğru yolda gitmek isteyenler için de.

VAKIA SURESİ 83-84-85-86-87. SURELER : Hele can boğaza dayandığı zaman, O vakit siz bakar durursunuz. (O anda) biz ona sizden daha yakınız, ama göremezsiniz. Madem ki ceza göremeyecekmişsiniz, O (canı) geri çevirsenize, şayet iddianızda doğru iseniz!

İNŞİRAH SURESİ 1-2-3 AYETLER : Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Yükünü senden alıp atmadık mı? O senin belini büken yükü.

MÜCADELE SURESİ 7. AYET : Göklerde ve yerde olanları Allah’ın bildiğini görmüyormusunuz? Üç kişinin gizli konuştuğu yerde dördüncüsü mutlaka O’dur…

FECR SURESİ 27-28. AYETLER : Ey huzura kavuşmuş insan! Sen O’ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön.

HAKKA SURESİ 33-34-35. AYETLER : Çünkü o, ulu Allah’a iman etmezdi,Yoksulu doyurmaya teşvik etmezdi. Bu sebeple, bugün burada onun candan bir dostu yoktur.