MUTLULUĞU MÜJDELEYEN 10 AYET

Diyanet Vakfı Mealinden alınmıştır. Seslendiren Seyfullah Kartal Fotoğraf: Cengiz Soysal. Yapım Atlas Pazarlama Yayıncılık.

01 İSRA SURESİ 37. AYET: Yeryüzünde böbürlenerek dolaşma. Çünkü sen ne yeri yarabilir ne de dağlarla ululuk yarışına girebilirsin.

02 BELED SURESİ 5-6.AYET : İnsan, hiç kimsenin kendisine güç yetiremeyeceğini mi sanıyor?
''’Pek çok mal harcadım’’ diyor.

03 MÜDDESSİR SURESİ 1-5 AYET: Ey bürünüp sarınan (Resulüm)!
Kalk, ve (insanları) uyar.
Sadece Rabbini büyük tanı.
Elbiseni tertemiz tut.
Kötü şeyleri terket.
Yaptığın iyiliği çok görerek başa kalkma.

04 MUHAMMED SURESİ 7. AYET: Ey iman edenler! Eğer siz Allah’a (Allah’ın dinine) yardım ederseniz O sa size yardım eder. Ayaklarınızı kaydırmaz.

05. HUCCURAT SURESİ 10. AYET: Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah’tan korkun ki esirgenesiniz.

06. BAKARA SURESİ 156. AYET: O Sabredenler, kendilerine bir bela geldiği zaman: Biz Allh’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz, derler

07. RUM SURESİ 21. AYET: Kaynaşmanız için size kendi cinsinizden eşler yaratıp aranızda sevgi ve merhamet peydah etmesi de O’nun (varlığının) delillerindendir.

08. BAKARA SURESİ 263. AYET: Güzel söz ve bağışlama, arkasından incitme gelen sadakadan daha iyidir. Allah zengindir, acelesi de yoktur.

09. FURKAN SURESİ 63 AYET: Rahman’ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve kendini bilmez kimseler onlara laf attığında (incitmeksizin) ‘’Selam!’’ derler (geçerler);

10. MAUN SURESİ 4-5. AYET: Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,
Onlar namazlarını ciddiye almazlar.