Mustafa Özşimşekler Hoca Efendi İsmailağa Külliyesi İnşaat Alanında!

Cemaatimizin kıymetli hocalarından Mustafa Özşimşekler Hoca Efendi, 13 Ocak 2020 tarihinde İsmailağa NET altyapısıyla inşaat alanında gerçekleştirdiğimiz canlı yayında, İsmailağa Külliyemiz hakkında açıklamalarda bulundu.

Mustafa Özşimşekler Hoca Efendi, İsmailağa Külliyesinin yedi katlı oluşu ve teknik detayları hakkında verdiği bilgilerin ardından, inşa sürecinin hızlı şekilde gelişmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İsmailağa Derneği’nin sosyal yardımlarına ve aşevi hizmetlerine temas edilen yayında, külliyenin hizmete açılmasıyla birlikte sadece merkezdeki aşevi kapasitesinin 5 bin kişilik seviyeye yükseleceği müjdelendi.

Külliyenin faaliyet birimlerinden bahsedilen bölümde; 5 bin kişilik aşevi, sosyal yardım birimi, Tekâmül ve İhtisâs Medreseleri, Dinî Meseleleri Danışma Hattı ve sohbet salonları gibi faaliyet birim ve alanlarının ümmet-i Muhammed’in ilmî ve manevî gelişimi açısından önemine dikkat çekildi. Mustafa Özşimşekler Hoca Efendi, Dinî Meseleleri Danışma Hattımızın hizmetlerini, halkımızın yoğun ilgisiyle sürdürdüğünü önemle vurguladı.

Ümmet-i Muhammed’e tarih boyunca hizmet etmiş olan külliyelerin faaliyetleri üzerinden İsmailağa Külliyesinin değerlendirildiği kısımda, külliyeye yönelik ihtiyaç hakkında bilgi verildi. Halkımızın, dinî hassasiyetler konusunda İsmailağa’ya olan güveni özellikle gündeme getirildi.

Külliyenin, faaliyet ve hizmetleri tek çatı altında toplayan cami özelliği zikredilerek, Mahmud Efendi Hazretlerimizin usulü doğrultusunda yürütülen hizmetlerin devamı için yapılacak destek ve yardımların değeri ifade edildi. Külliyenin inşa edildiği konumun özelliği, Mevlânâ Mustafa İsmet Ğarîbullâh Hazretlerinin tekkesinin ve İsmailağa Camii’nin inşa süreçleri de hatırlatılarak açıklandı.

Hayır sahiplerine, ilmî faaliyetlerin devamı ve sadaka-i cariyenin fazileti ile ilgili bilgiler sunularak külliyeye yardım konusunda çağrı ve davette bulunuldu.

İnşa etmekte olduğumuz külliyemizin en kısa zamanda tamamlanarak ümmet-i Muhammed’in hizmetine açılmasını diliyor, bağış ve yardımlarıyla bizlere destek olan tüm hayır sahiplerine şükranlarımızı sunuyoruz.

___________________________________

İSMAİLAĞA NET | Yolumuz Sohbet
Portal: https://www.ismailaga.net/
E-posta: [email protected]
Facebook-Twitter-Instagram: @ismailaganet
Telefon: 0850 811 7777
Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ve portalimize üye olarak yeni video, ders ve sohbetlerden anında haberdar olabilirsiniz.
___________________________________


ÖNEMLİ: İsmailağa ismini kullanan art niyetli kişi ve kuruluşlara karşı dikkatli olunuz. İsmailağa ismini kullananları teyid etmek için bizleri 0850 811 7777 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

http://www.ismailaga.org.tr/
http://www.ismailagadernegi.org.tr/