Kişi Sabah Mümin Akşam Kafir Olacak: / Hadis-i Şerif

Kişi Sabah Mümin Akşam Kafir Olacak:

Peygamber Efendimiz bir Hadiste.
DEV ÇUKURDAN ÇIKABİLEN HAYATTA KALIR! (4 METRE)“İlerde bir fitne olacak. O fitne içinde kişi mümin olarak sabahlayacak, kafir olarak akşamlayabilecek. Ancak Allahın ilimle kalbini dirilttiği kimseler hariç.”(6)

Bu hadis-i şerifte fitnenin, bozulmanın yaygın bir hal olacağı anlatılır. Müslüman bir cemiyette sabahleyin Müslüman olarak uyanan, evinden çıkan bir kimse, toplumdan, arkadaşlarından, Televizyon ve İnternetten veya başka mihraklardan aldığı tesirle, sabah mümin evinden çıktığı halde akşam, bir şüphe, bir söz veya bir başka sebeple evine kafir dönebilecektir. Burada en önemli faktör, kişinin dinini bilmemesi olarak görülmektedir. Çünkü Allahın kalbini islam bilgisi ile, iman hakikatleri ile dirilttiği kimse bu duruma düşmekten korunabilecektir. Bu durumda fitne ve bozulma devrinde, toplumda islamı bilenlerin azalacağı, islami bilginin kifayetsiz olacağı, islamı muhtaçlara ulaştırmanın güçleşeceği hususları akla gelmektedir.
Özetleyecek olursak, bidatların ve dalaletlerin, ümmeti ve islam cemiyetini istilası zamanında, takva ehli dindar kimselerin sünnete uymaları, islamın hükümlerine ittibaları, onlara pek büyük sevaplar kazandıracaktır. Çünkü o zamanda imanı muhafaza edebilmek bile, büyük bir iştir
Rabbim Biz Müslümanları İmandan Ayırmasın Amin Selam ve dua ile

ALİ YAZICI - İnstagram - @ali_yazici_hoca

FM TV TELEVİZYONU
www.fmtelevizyonu.com

#mümin
#kafir
#hadisişerif