İman'ın Gerçekleri...

Bana bu ‘ten gerekmez can gerekir ebedi dünya da iman gerekir der yunus emre
Allah’ın kuluna yer yüzünde bir hediyesidir iman.
Yer yüzündeki bela ve musibetlerin karşısın da dimdik bir kaledir iman.
İmtihan için geldiğimiz bu dünya da soruların cevabını doğru verebileceğimiz bir kalemdir iman.
Davasından vazgeçmesi için (kendilerine göre) her şeyin en iyisini teklif ettikleri halde “bir elime güneşi diğer elime ayı verseniz yolumdan vazgeçmem diyen bir peygamberin yoludur iman.
Yeri geldi annelerini, yeri geldi babalarını, yeri geldi her şeylerini kaybettikleri halde anam babam sana feda olsun ey allâhın resulü diyen sahabe efendilerimizin sarsılmaz gücüdür iman.
Kızgın taşlara yatırılıp kendisine Muhammedin Rabbinden vazgeç denildiği halde kelimeyi şehadet getirip acısını bir kenara bırakan Bilal’in davasıdır iman.
Züleyha'nın davetine davetine yüz çevirip "Ben Allah dan korkarım onun azabına dayana bileceğim kadar günah işlerim diyen Yusuf’un imanıdır iman.
Bunu böyle saya saya bitiremeyiz.
O yüzden bize verilen bu imanı doğru yola kullanalım doğru bildiğimiz yola değil !
Çünkü eğer inandığımız gibi yaşamazsak yaşadığımız gibi inanırız onun da bizi nereye götüreceği belli değil
Kitapta der ki Allah imanınızı boşa çıkaracak değildir.
Tam aksine o size çok şefkatli ve merhametlidir.
Bunu düşünelim ve hak yolun sahibi olan rabbimize sım sıkı sarılalım
Allah'a emanet olun. Selamın aleyküm.

MUHAMMED ULUSAL

ORTAK NOKTA PLATFORMU

Fatih Medreseleri; 4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayıp, son nefese kadar devam eden, Kur’an-ı Kerim ve Dini ilimleri kabiliyetine göre öğreten ve yaşatan bir eğitim kuruluşudur.

Fatih Medreseleri; İnsanlığı karanlıktan aydınlığa, cehaletten ilmin zirvesine çıkarıp, Mevlamızın kelamı, Cebrail (a.s.)’in nefesi, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e Hira Nur Mağarasında ilk emir olan “Oku” ifadesiyle başlayan Darul Erkam’da çilesi çekilerek olgunlaşan Hz. Ebu Bekir, Hz. Osman, Hz. Ali ve daha nicelerin yetiştiği ve Hz. Ömer ile aşikar olan, Musab bin Umeyr ile Medine’de temelleri atılıp devletin kurulmasına sebep olan, Ashab-ı Suffe ile devam eden, halifeler döneminde düzenlenen, Emevi ve Abbasiler zamanında kurumsallaşan, Selçuklu ve Osmanlı zamanında devletleşen, 3 Mart 1924 tarihiyle halifeliğin kaldırılıp tekke ve zaviyelerin yasaklanmasından sonra sessizliğiyle devam eden, 1959 yılında Efendi Hazretlerimiz (k.s.) ile beraber tekrar canlanan, 1986 yılında Efendi Hazretlerimizin (k.s.) “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” emri ile kurulan ve bu doğrultu da yürüyen bir medresedir.

http://www.fatihmedreseleri.com
http://www.fatihmedreseleri.tv
http://www.fmhaber.com
#FatihMedreseleri

Web site ; http://goo.gl/WE2JtV
Facebook ; https://goo.gl/kNuc6v
Twitter ; https://goo.gl/CrAEot