İdlib şehidi Çankaya son yolculuğuna uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İdlib’deki saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Çankaya’nın cenaze namazını kıldırdı

Suriye’nin İdlib’de rejin unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Çankaya için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Öğlen namazını müteakip düzenlenen törende konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Çankaya’ya ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi

Başkan Erbaş, Kur’an-ı Kerim’de şehitler için ‘Onlara ölüler demeyiniz, onlar diridirler fakat siz anlamazsınız’ buyurulduğunu ifade ederek, “Şu anda diri olduğuna inandığımız şehidimiz Halil Çankaya inşallah tüm şehitlerimiz gibi Peygamber efendimizin komşusu olarak cennette onunla beraber olacaktır” dedi.

Başkan Erbaş, şehit Çankaya için helallik istedikten sonra cenaze namazını kıldırdı.

Törene, şehidinin ailesi ve yakınları ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, çeşitli siyasi partilerin genel başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Sosyal Medya'da Diyanet İşleri Başkanlığı
►Web Sitemiz http://www.diyanet.gov.tr
►Facebook http://www.fb.com/diyanetbasin
►Twitter http://www.twitter.com/diyanetbasin

Sosyal Medya'da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş
►Facebook http://www.fb.com/dibalierbas
►Twitter http://www.twitter.com/dibalierbas
►Instagram : http://instagram.com/dibalierbas