HARUN REŞİT VE İHTİYAR Sonu Güzel..

HARUN REŞİT VE İHTİYAR'IN İbretlik Hikayesi

1-) Başınıza bir iyilik ve bereket geldiğinde şükredin ki çoğalsın. Çünkü rabbimiz lein şekertüm le ezidenneküm buyuruyor. Elbette şükrederseniz muhakkak artırırım. Başınıza bir bela geldiğinde ona hamd edin ki çoğalmasın.

2-) “Kıyametin koptuğunu görseniz de elinizdeki fidanı dikin.” Hadisi şerifini hatırlatarak ağaçların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu bu kıssadan anlıyoruz. Bilerek veya bilmeyerek yok olan her ağacın yerine bir fidan dikilmesi doğamızın korunması için çok önemlidir.

3-) Yaşlı adam bizden sonrakiler meyvelerinden faydalansın diye dikiyorum fidanları dedi. Peki bizler hiç düşündükmü kendimizden sonrakilere hem dünyalarına hemde ahiretlerine faydalı neler bırakıyoruz. Mevzu onlara ev araba kat yat mı bırakmak yoksa allah ve resulünü ahlak ve adabını mı bırakmak. Onlara dünyevi sevgileri mi bırakmak yoksa Allah ve resulüne itaat etmenin namaz gibi ibadetlerin sevgisini mi bırakmak.

FM TV KANALI https://www.youtube.com/channel/UCCSF...

MERAKLI KANAL https://www.youtube.com/channel/UCtqI...

ORTAK NOKTA https://www.youtube.com/channel/UCstC...

FATİH MEDRESELERİ https://www.youtube.com/user/yeniduru...

İNCİ MİNCİ https://www.youtube.com/channel/UCHua...

Fatih Medreseleri; 4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayıp, son nefese kadar devam eden, Kur’an-ı Kerim ve Dini ilimleri kabiliyetine göre öğreten ve yaşatan bir eğitim kuruluşudur.

Fatih Medreseleri; İnsanlığı karanlıktan aydınlığa, cehaletten ilmin zirvesine çıkarıp, Mevlamızın kelamı, Cebrail (a.s.)’in nefesi, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e Hira Nur Mağarasında ilk emir olan “Oku” ifadesiyle başlayan Darul Erkam’da çilesi çekilerek olgunlaşan Hz. Ebu Bekir, Hz. Osman, Hz. Ali ve daha nicelerin yetiştiği ve Hz. Ömer ile aşikar olan, Musab bin Umeyr ile Medine’de temelleri atılıp devletin kurulmasına sebep olan, Ashab-ı Suffe ile devam eden, halifeler döneminde düzenlenen, Emevi ve Abbasiler zamanında kurumsallaşan, Selçuklu ve Osmanlı zamanında devletleşen, 3 Mart 1924 tarihiyle halifeliğin kaldırılıp tekke ve zaviyelerin yasaklanmasından sonra sessizliğiyle devam eden, 1959 yılında Efendi Hazretlerimiz (k.s.) ile beraber tekrar canlanan, 1986 yılında Efendi Hazretlerimizin (k.s.) “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” emri ile kurulan ve bu doğrultu da yürüyen bir medresedir.

http://www.fatihmedreseleri.com
http://www.fatihmedreseleri.tv
http://www.fmhaber.com
#FatihMedreseleri

Web site ; http://goo.gl/WE2JtV
Facebook ; https://goo.gl/kNuc6v
Twitter ; https://goo.gl/CrAEot