Gençliğe Kızmayın / MASUM BAYRAKTAR HOCA EFENDİ

Gençliğe Kızmayın
Çünkü Gençliğe kızılmaz Sistem nasılsa Meydana Çıkan gençlik öyle şekil alıyor yani sistem bozuk.
Peygamberimiz ’in ( s.a.v) Hayatına bakın erkan bin Erkam r.a çok gençti aslında ismine bakınca yaşlı zannedilir ama çok gençti.
Hz Zeyd denilince çocuk yaştaydı Hz Ali çocuk yaştaydı Usame r.a on binlerce insana ki hz Ebubekirlerin hz Ömerlerin olduğu orduya komutanlık yaptığında sadece 18 yaşlarındaydı
Musab bin Umeyr’e batığımızda İslam devletinin temellerinin atılmasında öncü 20’li yaşlarındaydı
Yani peygamberimizin , sahabenin hayatına baktığımızda hep gençleri ön planda görürüz ciddi mevkide görürüz hatta Uhud’a çıkıldığında yine malumunuz gençlerin arzuları ortaya konularak çıkıldı.
Mesele şu yetiştirme tarzı önemlidir. Siz geçmişte ki gibi kuran ve sünnete göre gençlik yetiştirirseniz işte 100 yıl önceki gibi imkan olmadığı halde Çanakkale’yi geçilmez yaparlar.
Bugünde aynı şekilde maddi ve manevi eğitim verildiği takdir de bu günkü gençlerimizde Allah’ın izni ile çok şey başarırlar.
Ama bizim gençliğimizi şuan telefon ve sosyal medya belası ile zehirliyorla , filimlerle ve dizilerle zehirliyorlar ahlaki değerlerini yok etmek için nice hainlikler yapıyorlar tek dertleri bu gençler manevi eğitim almasın , ecdadını tanımasın.
Takip edin tarihimizle her türlü oynandı Osmanlı tarihi nice tarih yazıcıları tarafından son derece yanlış anlatıldı. İnsan tarihini ecdadını böyle haince kötüler mi ? bunun gayesi nedir gençliğimizin ecdadı ile arasına perde çekmektir. ecdada özenme onun yolundan yürüme onların şuurunu alma bunları alır diye geçlikle tarihi arasına perde koyuyorlar yetmiyor kuranla aralarını açıyorlar peygamberle aralarını açıyorlar. Tarihinle aran açılırken peygamberle aran açılırken kuranla aran açılırken ve batıl yollar yağmur gibi üzerlerine yağıyorken sen geçliğini muhafaza edemiyorsan onlara gerekli eğitimi veremiyorsan gençliğe kızmanın manası yok
Şuan acilen eğitim kontrolden geçmesi lazım, aile hayatları kontrolden geçmesi lazım özenilen şeyler kontrolden geçmesi lazım
Bunları yapar da manevi eğitime önem verirsek gençliği kendi değerlerine uygun şekilde yetiştirsek inanıyoruz ki bu gençlik daha öncekilerden daha kıymetli olur.

MASUM BAYRAKTAR HOCAEFENDİ


Fatih Medreseleri; 4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayıp, son nefese kadar devam eden, Kur’an-ı Kerim ve Dini ilimleri kabiliyetine göre öğreten ve yaşatan bir eğitim kuruluşudur.

Fatih Medreseleri; İnsanlığı karanlıktan aydınlığa, cehaletten ilmin zirvesine çıkarıp, Mevlamızın kelamı, Cebrail (a.s.)’in nefesi, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e Hira Nur Mağarasında ilk emir olan “Oku” ifadesiyle başlayan Darul Erkam’da çilesi çekilerek olgunlaşan Hz. Ebu Bekir, Hz. Osman, Hz. Ali ve daha nicelerin yetiştiği ve Hz. Ömer ile aşikar olan, Musab bin Umeyr ile Medine’de temelleri atılıp devletin kurulmasına sebep olan, Ashab-ı Suffe ile devam eden, halifeler döneminde düzenlenen, Emevi ve Abbasiler zamanında kurumsallaşan, Selçuklu ve Osmanlı zamanında devletleşen, 3 Mart 1924 tarihiyle halifeliğin kaldırılıp tekke ve zaviyelerin yasaklanmasından sonra sessizliğiyle devam eden, 1959 yılında Efendi Hazretlerimiz (k.s.) ile beraber tekrar canlanan, 1986 yılında Efendi Hazretlerimizin (k.s.) “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” emri ile kurulan ve bu doğrultu da yürüyen bir medresedir.

http://www.fatihmedreseleri.com
http://www.fatihmedreseleri.tv
http://www.fmhaber.com
#FatihMedreseleri

Web site ; http://goo.gl/WE2JtV
Facebook ; https://goo.gl/kNuc6v
Twitter ; https://goo.gl/CrAEot