Fatih Kalender Hoca Efendi İsmailağa Külliyesi İnşaat Alanında!

İsmailağa Fıkıh Heyeti üyesi Fatih Kalender Hoca Efendi, 21 Kasım 2019 tarihinde İsmailağa NET altyapısıyla inşaat alanında gerçekleştirdiğimiz canlı yayında, İsmailağa Külliyemiz hakkında açıklamalarda bulundu.

Fatih Kalender Hoca Efendi, İsmailağa Külliyesinde aynı çatı altında toplanacak olan; Fıkıh Kurulu ve Fetva Heyetinde, Tekâmül ve İhtisâs Medreselerinde yürütülen faaliyetlerde ve Dinî Meseleleri Danışma Hattının yönetiminde önemli yere sahip bir şahsiyet olması hasebiyle, külliyeye duyulan ihtiyacı en güzel şekilde ifade etti.

İlmin önemi, ümmetin külliyeye olan ihtiyacı, külliyemizin ev sahipliği yapacağı Tekâmül ve İhtisâs Medreselerinin hususiyetlerine dair konuların detaylandırıldığı programda, külliyenin hizmetleri tek çatı altında birleştirici özelliğine önemle dikkat çekildi.

İlmin garip bırakıldığı, insanların genelinin kıymet vermedikleri bir zamanda ilme ve ulemaya değer vermenin büyük mükâfatlara vesile olacağına dair açıklamaların yer aldığı programda, külliyenin inşa edildiği konumun ehemmiyeti noktasında mühim vurgular yer aldı.

Fatih Kalender Hoca Efendi, devam eden bir hizmete yapılan katkı ile sıfırdan başlayan bir hizmeti başlatmaya yönelik sağlanacak destek ve yardımların bir olmayacağını ifade ederek, bu konuda aceleci olup külliyenin inşa sürecine dâhil olma ve hayırda yarışarak önde gelenlerden olma konusunda tüm hayır sahiplerine davet ve çağrıda bulundu.

İnşa etmekte olduğumuz külliyemizin en kısa zamanda tamamlanarak ümmet-i Muhammed’in hizmetine açılmasını diliyor, bağış ve yardımlarıyla bizlere destek olan tüm hayır sahiplerine şükranlarımızı sunuyoruz.


İSMAİLAĞA NET | Yolumuz Sohbet
Portal: https://www.ismailaga.net/
E-posta: [email protected]
Facebook-Twitter-Instagram: @ismailaganet
Telefon: 0850 811 7777
Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek ve portalimize üye olarak yeni video, ders ve sohbetlerden anında haberdar olabilirsiniz.

___________________________________
ÖNEMLİ: İsmailağa ismini kullanan art niyetli kişi ve kuruluşlara karşı dikkatli olunuz. İsmailağa ismini kullananları teyid etmek için bizleri 0850 811 7777 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

http://www.ismailaga.org.tr/
http://www.ismailagadernegi.org.tr/