Deprem ve Corona Virüs Gibi Olayları Çocuklara Nasıl Anlatırız?

Deprem bir doğa olayıdır bizler afete çeviririz. Corona virüs sadece bir virüstür, bizler onu bir canavara çeviririz. Her zaman felaketlere, afetlere, salgınlara yöneldik, biraz da kendimize yönelelim ve ne yaparsak bu durumlardan en az zararla belki de zararsız kurtulabiliriz düşünelim. Bizi insan yapan şey de bu değil midir? Her ne olursa olsun düşünerek çözüm üretme becerisi bizi insan yapar. Çocukluk ise bunların temelinin atıldığı süreçtir. Dolayısıyla her hangi bir sevdiğinin kaybı olması durumunda bile hala bir şeyler yapılabilir, hala yaşanabilir, mutlu olunabilir. Bu videoda felaketler, ölümler sonrası sürecin çocuklarda nasıl işlediğini anlattım. Neler yapabilirizi de ekledim. Umarım faydalı olur.

Kaynak: https://drive.google.com/open?id=1H-HKpAaVzjWYZvX04hn16JTF6W4uAVt7

🔔 ➤Kanalımıza abone olmayı unutmayın: http://tiny.cc/9dkgjz

Oynatma listelerine de mutlaka göz atın:
➤ÇOCUK PSİKOLOJİSİ: http://tiny.cc/49jgjz
➤SOSYAL PSİKOLOJİ: http://tiny.cc/3akgjz
➤GENEL PSİKOLOJİ: http://tiny.cc/ubkgjz
➤HABERLER: http://tiny.cc/3ckgjz

Twitter hesabım: https://twitter.com/NurullahAlinak

[ SİZİ DAHA İYİ ANLAMAK İÇİN ]

Sayfamızın ilk odağı Psikoloji üzerine paylaşımlar yapmak, temel konuları daha rahat anlayabilmemiz için kolay okunabilen, anlaşılabilen ve her kesime hitap eden üslubuyla yazılar paylaşmak, videolar derlemek ve başka dillerdeki paylaşımları Türkçe'ye çevirerek sizlere sunmaktır. İkinci planda ise, bilimi takip etmek, güncel bilimsel keşifleri sizlere sunmak ve kişisel gelişimi desteklemek adına içerik üretmektir.

Sayfa adına asla yapmayacağımız şeyler ise; siyasete girmek, isim vererek insanları eleştirmek, tarafgirlik göstermek, bilimsellikten uzak paylaşımlar yapmak.

Konularımız: Psikoloji, psikoloji haberleri, psikiyatri, sosyoloji, sosyal psikoloji, çocuk psikolojisi, pedagog ve psikolog bakışı, gelişim psikolojisi, evrimsel psikoloji, evrim, biyoloji, mantık, sohbet, muhabbet, podcast, soru-cevap, bilim insanlarının görüşleri, apolitik yaklaşım, genelde Türkiye'yi ilgilendiren konular, istatistikler, deneysel veriler, referanslı deliller, güncel bilgiler ve daha fazlası.

Her hafta bir veya daha fazla videoyla sizlere en iyi şekilde sunum yapmaya çalışıyoruz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizler için çok önemlidir. Videoları desteklemek adına beğenmeyi, paylaşmayı ve yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.