Bir Psikolog Gözünden Atakan Kayalar

Bu videoyu biraz geç yüklemiş olabilirim, bunun sebebi önce söylenecekleri dinlemekti. Atakan Kayalar bildiğimiz gibi zeki bir çocuk, hızlıca medyada yayıldı ve dikkat çekti. Konu ile alakalı uzman kişilerden çok işi bu olmayan insanlar konuşmaya başladı. Bu konuda uzman birinin konuşması gerekiyordu, ben bu işi yapan biriyim, doğal olarak konuşma ihtiyacı duydum. Şuan Atakan reklam aracı haline gelmiş bir çocuk, bir çok youtube kanalı da sırf reklam için çocukla alakalı konuşmaya başladı.

Sağlığı adına bir kaç şey söylemeye çalıştım. Umarım daha dikkatli olmaya çalışırız.

Faydalanılan kaynaklar:
➤https://zenfounder.com/staying-healthy/the-downside-of-a-high-iq/
➤https://www.scientificamerican.com/article/bad-news-for-the-highly-intelligent/
➤https://psycnet.apa.org/record/2017-14279-001
➤https://www.independent.co.uk/life-style/most-intelligent-people-worse-leaders-study-university-lausanne-iq-a8055846.html
➤https://www.inc.com/marcel-schwantes/a-new-study-reveals-1-surprising-fact-about-leaders-with-high-iq.html
➤https://lifemathmoney.com/having-a-high-iq-problems-challenges-and-frustrations/

🔔 ➤Kanalımıza abone olmayı unutmayın: http://tiny.cc/9dkgjz

Oynatma listelerine de mutlaka göz atın:
➤ÇOCUK PSİKOLOJİSİ: http://tiny.cc/49jgjz
➤SOSYAL PSİKOLOJİ: http://tiny.cc/3akgjz
➤GENEL PSİKOLOJİ: http://tiny.cc/ubkgjz
➤HABERLER: http://tiny.cc/3ckgjz

Twitter hesabım: https://twitter.com/NurullahAlinak

[ SİZİ DAHA İYİ ANLAMAK İÇİN ]

Sayfamızın ilk odağı Psikoloji üzerine paylaşımlar yapmak, temel konuları daha rahat anlayabilmemiz için kolay okunabilen, anlaşılabilen ve her kesime hitap eden üslubuyla yazılar paylaşmak, videolar derlemek ve başka dillerdeki paylaşımları Türkçe'ye çevirerek sizlere sunmaktır. İkinci planda ise, bilimi takip etmek, güncel bilimsel keşifleri sizlere sunmak ve kişisel gelişimi desteklemek adına içerik üretmektir.

Sayfa adına asla yapmayacağımız şeyler ise; siyasete girmek, isim vererek insanları eleştirmek, tarafgirlik göstermek, bilimsellikten uzak paylaşımlar yapmak.

Konularımız: Psikoloji, psikoloji haberleri, psikiyatri, sosyoloji, sosyal psikoloji, çocuk psikolojisi, pedagog ve psikolog bakışı, gelişim psikolojisi, evrimsel psikoloji, evrim, biyoloji, mantık, sohbet, muhabbet, podcast, soru-cevap, bilim insanlarının görüşleri, apolitik yaklaşım, genelde Türkiye'yi ilgilendiren konular, istatistikler, deneysel veriler, referanslı deliller, güncel bilgiler ve daha fazlası.

Her hafta bir veya daha fazla videoyla sizlere en iyi şekilde sunum yapmaya çalışıyoruz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizler için çok önemlidir. Videoları desteklemek adına beğenmeyi, paylaşmayı ve yorum yapmayı ihmal etmeyiniz.

#atakan #atakankayalar #çocukpsikolojisi