“Beş yıldır hastanelerde hizmet veriyoruz”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaklaşık beş yıldır hastanelerde hizmet verdiklerini ifade ederek, “Geri dönüşümleri aldığımız zaman bu bizim azmimizi artırıyor. Daha çok hizmet etmek için yeni projeler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hastanelerde görevlendirilecek personel için düzenlenen “Sağlık Tesislerinde Sunulan Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri 4. Dönem Eğitimi”nin açılış programına katıldı.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, insanın ruh ve bedenden oluştuğunu ifade ederek, “İnsanın maddi yönünü manevi yönünden ayrı düşünemeyiz. Bedenimizi nasıl ayakta kalabilmesi için iyi bir şekilde gıdalarla beslemeye ihtiyacınız varsa ruhumuzu da mutlaka beslemeliyiz” dedi.

Başkan Erbaş, insanın ruhunu ihmal ederek bedeni için yapacağı çalışma eksik kalacağını belirterek, “ Maneviyatı dışlayarak ve inancı yok sayarak huzurlu bir hayata kavuşmak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hayatın her alanında insanlara rehberlik ettiklerinin altını çizen Başkan Erbaş, “Manevi danışmanlık ve rehberlik alanında önemli çalışmalar yürütmekteyiz, elhamdülillah. Ceza infaz kurumlarında, aile ve dini rehberlik bürolarında, sosyal hizmet kurumlarında, hastanelerde, öğrenci yurtları gibi mekanlar ile engelli, bağımlı ve göçmenlere yönelik yapmış olduğumuz rehberlik hizmetleri her geçen gün nicelik ve nitelik olarak gelişmektedir” diye konuştu.