Abdülhakim Sancak Camii dualarla açıldı

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ) Ayazağa Kampüsü'ndeki Abdülhakim Sancak Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle ibadete açıldı. Törende, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua etti.

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ) Ayazağa Kampüsü'ndeki Abdülhakim Sancak Camii, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, dua etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, duasında şu niyazlarda bulundu:

“Allah'ım bu güzel bilim ve hikmet merkezinde ilmin, irfanın merkezi olacak bu güzel camimizi milletimiz, üniversitemiz, şehrimiz, bu üniversitede öğrenim görecek gençlerimiz, öğrencilerimiz, hocalarımız için hayırlı eyle. Ya Rabbelalemin bu caminin yapılmasına öncülük eden Sancak ailesinden Abdulhakim Sancak büyüğümüze rahmet eyle. Allah'ım Sancak ailesinin tüm geçmişlerine rahmet eyle, hayatta olanlara daha nice hayır hasenat yapmalarını nasip eyle. Allah'ım hayır hasenat kapılarını her zaman bizim için de aç ve amel defterlerimizi sadaka-i cariyelerle doldur Allah'ım.

Ya Rabbelalemin gençlerimizi ve çocuklarımızı Senin yolundan ayırma. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eyle; kalplerimize nefret ve kin değil, ülfet ve muhabbet yerleştir Allah'ım. Ya Rabbelalemin bu caminin yapılmasında işçisinden mühendisine, mimarından yetkililerine emeği geçen herkesten razı ol Allah'ım. Onların hayırlarını kabul eyle, amel defterlerini daima açık eyle. Bu camiden ezan seslerini kıyamete kadar baki eyle Allah'ım. Bayrağımızı, ezanımızı, bütün değerlerimizi ortadan kaldırmaya çalışan düşmanlara fırsat verme Allah'ım. Onların namahrem ellerini mabetlerimize değdirtme Allah'ım. Şehadetleri dinin temeli olan ezanlarımızı dindirtme Allah'ım. Ya Rabbelalemin vatanımız, milletimiz için feda-i can eden bütün şehitlerimize rahmet eyle. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler nasip eyle Allah'ım.”